Η τύχη του «πρωτάρη».. Τάσου Αυλωνίτη - 'Εβαλε γκολ στο 59' νικώντας τον Παναθηναικό στο ντέρμπι των αιωνίων!

Χρυσός σκόρερ για τους Πειραιώτες ο Αυλωνίτης που μπήκε αλλαγή στο 58′ και ένα λεπτό μετά άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Μίτσελ με κεφαλιά από φάουλ που εκτέλεσε ο Τσόρι Ντομίνγκεζ.

Τ-άσος στο μανίκι!

Νωρίτερα, το φάουλ είχε κερδίσει ο Ιμπραϊμα Αφελάι που ήταν και ο κορυφαίος παίκτης του αγώνα. Το ματς ήταν κάκιστο από πλευράς ποιότητας και κρίθηκε τελικά στις λεπτομέρειες. Κυριάρχησαν οι “ερυθρόλευκοι” που είχαν την κατοχή της μπάλας αλλά απέναντι στην καλά οργανωμένη άμυνα των “πρασίνων” δεν μπόρεσαν να “βγάλουν” σημαντικές ευκαιρίες σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Στο 80′ ο Κώστας Μήτρογλου έχασε την ευκαιρία να γράψει το 2-0 με ένα πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε …άψυχα με αποτέλεσμα να διώξει ο Στιλ. Ο αγώνας θα ξεχαστεί γρήγορα καθώς το πάθος μπορεί να χτύπησε …κόκκινο (χαρακτηριστικό ότι ο Γιάννης Αναστασίου αποβλήθηκε για διαμαρτυρία από τον διαιτητή) αλλά από μπάλα είδαμε πολύ λίγα πράγματα.